Nowi aktorzy w projekcie

Dodano: 02.06.2010

Podczas poszukiwań filmograficznych, trafiliśmy na ciekawe informacje w prasie emigracyjnej. W wywiadach z polskimi aktorami znaleźliśmy informacje o ich udziale w przedwojennych polskich filmach. I tak dowiedzieliśmy się m.in., że Gwidon Borucki zadebiutował w filmie Znachor, a Stanisław Zięciakiewicz grał drobne role w filmach Młody las oraz Robert i Bertrand. Z kolei z relacji syna Jadwigi Pstrokońskiej wynika, że grała w Ada, to nie wypada. Oznacza to, że do naszego projektu doszły trzy nowe osoby. Na stronie zamieściliśmy już biogram Gwidona Boruckiego, o Stanisławie Zięciakiewiczu i Jadwidze Pstrokońskiej musimy znaleźć więcej informacji.

Są także pewne straty w składzie osobowym:  z projektu „wypadł” Rufin Morozowicz. W dostępnych źródłach można trafić na informację, że grał on w Córce generała Pankratowa. W rzeczywistości w filmie tym grał nie Rufin, lecz jego syn, Leopold Morozowicz, który już figuruje w naszej bazie osób (grał w filmach Zabawka i Biały Murzyn).

Zamieściliśmy na stronie biogram aktorki Eugenii Magierówny, znanej jako Żenia Magierówna.

Zapraszamy!

Tagi: , , , , , ,

Ten wpis został opublikowany 02.06.2010 o 10:28 i jest zaszufladkowany do kategorii Aktualności.
06.06.2010 dodano przez:

Bravo! Nareszcie ktoś robi coś ze starymi, przedwojennymi filmami – tylko zachęcać, aby więcej!
Jedyny problem – zainteresowani nie bardzo mają się skąd dowiedzieć o projekcie.
Być może więc stworzyliby Państwo grupę na facebooku? W ten sposób najłatwiej i najtaniej odnaleźć wiele osób, zajmujących się starymi filmami. Można by także pomyśleć nad innymi formami ‘reklamy’.

09.06.2010 dodano przez:

jest bardzo duża szansa, iż poznamy przy okazji nieznane losy twórców kinematografii przedwojennej,
a projekt dotyczacy filmów to bardzo ważne przedsięwzięcie, na które milośnicy kina miedzywojennego czekali od dawna