Miesiąc dźwięku i muzyki filmowej

Dodano: 04.06.2012

Od jakiegoś czasu zajmujemy się obróbką dźwięku do pierwszych kilku filmów z naszego projektu. Prace dobiegają końca i chcielibyśmy Wam pokazać ich efekty.

Z tej okazji rozpoczynamy na naszym blogu MIESIĄC DŹWIĘKU I MUZYKI FILMOWEJ. W najbliższym czasie będziemy publikować artykuły dotyczące muzyki filmowej, filmu dźwiękowego i technologii zapisu dźwięku w filmie.

Przy opisach filmów na naszej stronie uruchamiamy nową zakładkę: PIOSENKI. Zamieścimy w niej teksty piosenek z naszych filmów. Często zdarzało się, że w filmie pojawiał się jedynie fragment piosenki (np. sam refren lub tylko jedna zwrotka), a pełna wersja ukazywała się dopiero na płytach gramofonowych czy w wydawnictwach nutowych. Jeżeli udało nam się do nich dotrzeć, publikujemy teksty w całości, z uwzględnieniem ich późniejszych wersji.

Dodatkową ciekawostką są zestawienia WSZYSTKICH przedwojennych nagrań płytowych naszych piosenek. Jest to pierwsza tego typu dyskografia, większość z tych informacji jeszcze nigdy nie była publikowana w sieci. Dyskografie te pokazują ciekawą rzecz: najpopularniejsze przeboje filmowe ukazywały się na płytach w wykonaniu wielu różnych pieśniarzy. W tamtych czasach rzadko zdarzało się, by piosenka była własnością wykonawcy. Popularną piosenkę mogli śpiewać wszyscy.

A teraz coś, na co wszyscy czekaliśmy od początku projektu: film. Zaprezentujemy Wam fragment filmu Fredek uszczęśliwia świat. Jest to dotychczas nieznana scena z zabawy na cześć wynalazku Fredka. Piosenkę Niech perli się wino śpiewają Janina Paszkowska i Józef Kondrat:

 

 

 

Tagi: , , , ,

Ten wpis został opublikowany 04.06.2012 o 13:57 i jest zaszufladkowany do kategorii Aktualności.