Re-premiera filmu „Zew morza”

Dodano: 13.11.2013

Nareszcie! Przyszedł moment, w którym możemy Wam zapowiedzieć re-premierę filmu Zew morza.

Re-premierę rozpocznie konferencja naukowa poświęcona cyfryzacji zabytków sztuki audiowizualnej. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie z pracownikami Nitrofilmu, które odbędzie się 28 listopada o godz. 17:30 – będzie to okazja, aby zobaczyć jak wyglądają kolejne etapy pracy nad filmem i porozmawiać z ludźmi, którzy przywracają zabytki filmowe do życia. Z kolei 29 listopada o 11:30 nasz filmograf opowie o tym jak ważny w badaniu historii filmu jest dostęp do oryginalnych taśm oraz o najciekawszych niespodziankach i odkryciach, na jakie natrafiliśmy podczas opracowywania filmów. Spośród pracowników Filmoteki wystąpią także Paulina Świątek z działu promocji oraz Karolina Brzozowska z Repozytorium. Szczegółowy plan całej konferencji dostępny jest na naszej stronie.

 

Otwarty pokaz filmu z muzyką na żywo odbędzie się w sobotę 30 listopada w kinie Iluzjon. Bezpłatne wejściówki na seans można rezerwować w kasie kina.

Z kolei w niedzielę 1 grudnia odbędą się pokazy wszystkich trzech filmów zrekonstruowanych w ramach Nitrofilmu: Mani, Pana Tadeusza i Zwu morza. Będą to pokazy biletowane, cena biletu: 10 zł. Podczas niedzielnych seansów muzyka nie będzie wykonana na żywo, lecz odtworzona z nagrania.

Do zobaczenia w Iluzjonie!

 

Tagi: ,

Ten wpis został opublikowany 13.11.2013 o 18:32 i jest zaszufladkowany do kategorii Aktualności, Nitrofilm.
14.11.2013 dodano przez:

Świetny plakat, nie sztampowy :)

15.11.2013 dodano przez:

Czy „Zew morza” będzie dostępny online przez Internet, tak jak to było w przypadku „Pana Tadeusza”?

15.11.2013 dodano przez:

Niestety, tym razem takich cudów nie udało nam się załatwić…

15.11.2013 dodano przez:

Wielka szkoda…

19.11.2013 dodano przez:

Słowo „zew” odmienia się następująco:

Mianownik (kto? co?): zew
Dopelniacz (kogo? czego?): Nie lubię zewu
Celownik (komu? czemu?): Przygladam się zewowi
Biernik (kogo? co?): Lubię zew
Narzednik (z kim? z czym?): Rozmawiam z zewem
Miejscownik (o kim? o czym?): Rozmawiam o zewie
Wolacz: Hej zewie!

Wypadałoby, żeby ludzie zajmujący się polskim kinem, znali się również na odmianie przez przypadki…

19.11.2013 dodano przez:

Jeśli chodzi o deklinację wyrazu „zew” – zawiera ono tzw. e ruchome, będące skutkiem procesu zaniku i wokalizacji jerów (ok. XI wieku). Prasłowiańska forma dopełniacza tego słowa to >zъwъmъ, więc wokalizacja jeru twardego w pozycji mocnej uzasadnia formę „zwem” – analogicznie do słowa „pozwem” lub „lwem”. Dzisiejsza polszczyzna dopuszcza coraz więcej uproszczeń więc obie formy są dozwolone. Słowo „zew” jest bardzo rzadko używane, więc może rzeczywiście brzmieć dziwnie, ale forma „zwem” nie jest błędem, potwierdza ją m.in. słownik Doroszewskiego.

25.11.2013 dodano przez:

No i pozamiatane :)

30.11.2013 dodano przez:

Dlaczego piszecie „wszystkie 3″, a pomijacie „Rok 1863 – Wierna Rzeka”? – czy nie z tego projektu? Jak z muzyka na zywo, to tez na http://muzykant.folk.pl ogloscie!

30.11.2013 dodano przez:

„Rok 1863” oczywiście jest z naszego projektu, ale w innym zakresie. Projekt zakładał pełną rekonstrukcję tylko trzech filmów. W ramach projektu „Rok 1863” został poddany konserwacji i zeskanowany, natomiast jego cyfrowa rekonstrukcja oraz skomponowanie muzyki – odbyło się już poza projektem i z innych środków.