Obsada filmu „Będzie lepiej”

Dodano: 25.08.2014

Tym razem zaprezentujemy Wam owoc prac naszych filmografów. W filmie Będzie lepiej udało nam się zidentyfikować nowe osoby, które dotychczas były niezidentyfikowane, lub w ogóle nie figurowały w czołówce filmu. Oto one. W rolach głównych ulubieńcy radiosłuchaczy: Szczepko i Tońko, czyli Kazimierz Wajda i Henryk Vogelfänger.

Poza tym w głównych rolach występuje tercet, który zrobił furorę w filmie Ada, to nie wypada: Antoni Fertner, Loda Niemirzanka, Aleksander Żabczyński.

W pozostałych rolach:


Stanisław Sielański


Wanda Jarszewska


Wanda Zawiszanka


Wilhelm Korabiowski (z lewej)


Helena Zarembina i Kazimiera Horbowska


Kazimiera Horbowska, Antoni Fertner, Wanda Jarszewska, Helena Zarembina i Ryszard Misiewicz


Edmund Minowicz


Filip Ende (w środku)


Wacław Zdanowicz


Aniela Rolandowa (z lewej)


Halina Kowalczykówna


Irena Skwierczyńska (z lewej)


Michał Halicz (w środku)

Tagi: , ,

Ten wpis został opublikowany 25.08.2014 o 08:19 i jest zaszufladkowany do kategorii Aktualności, Nitrofilm.
07.09.2014 dodano przez:

A dlaczego na jednym zdjęciu jest inny dźwięk niż na wszystkich pozostałych?

10.09.2014 dodano przez:

To zależy od rodzaju udźwiękowienia danej sceny. Ta jedna klatka, z trzema klientkami w poczekalni, która ma dwuśladowy zapis powierzchniowy – przedstawia dialog na tle muzyki. W tym filmie wszystkie sceny, w których poza dialogiem jest jakieś tło dźwiękowe (np. muzyka lub płacz dziecka) są zapisane właśnie taką metodą. Sceny z „samymi” dialogami zapisane są tak, jak we wszystkich pozostałych klatkach.
Najprawdopodobniej tzw. „setki” (sceny zawierające 100% obrazu i dźwięku, kręcone razem) były rejestrowane na innej aparaturze, a te, które wymagały montażu lub nałożenia efektów dźwiękowych nagrywano na innej. Podobne sytuacje mają miejsce także w innych filmach.